Zabezpečovací systémy

Elektronický zabezpečovací systém (EZS) je zařízení, které slouží k ochraně života, zdraví a majetku. Používá se na střežení všech typů objektů a prostorů. Od rozsáhlých komplexů objektů, nákupních center, výrobních hal, elektráren, až po zabezpečení rodinných domů, bytů, chalup, automobilů apod.

Centrem EZS je ústředna, která řídí a vyhodnocuje signály z nainstalovaných detektorů a dalších prvků a podle stavu systému vyhlašuje poplach. Systém EZS používá k ovládání klávesnice, karty, čipy nebo je možné systém ovládat dálkovým rádiovým ovládačem. K ovládání lze použít i mobilní telefon. Pro ochranu venkovních i vnitřních prostor lze použít pasivní infračervený detektor pohybu (PIR detektor), který je schopen na základě analýzy teploty rozeznat pohyb člověka v místnosti, infrazávory, mikrovlnné detektory nebo detektory tříštění skla. Ty například vyhlásí poplach při detekci akustického tlaku a následného charakteristického zvuku při tříštění skla. Mimo tyto detektory je možné i použít detektory reagující a upozorňující na přítomnost vodní hladiny, vznik požáru, uniku plynu a jiných látek.

Jestliže dojde k vyhlášení poplachu, ústředna může spustit sirénu. Ta může být umístěna uvnitř i vně objektu s cílem odradit pachatele a přilákat pozornost. Dále je možné, aby systém posílal majiteli SMS zprávy, nebo mu zavolal a hlasem mu přehrál přednastavené zprávy. Systémy je možné také napojit na pult centrální ochrany.

Naše společnost je certifikována u několika významných výrobců a dovozců zabezpečovací techniky:

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Články

Automobily a mobilní technologie

07.03.2016

V poslední době se v autech objevily velké obrazovky pro tzv. infotainment, tedy kombinace zábavy i informací ...

VMWare jinak

07.03.2016

Od 1. dubna dochází k redukci edicí VMware. Oblíbené kity vSphere Essentials a Essentials Plus...

Protipožární ucpávky

28.01.2016

Součástí instalace LAN jsou prostupy kabelových tras, certifikovali jsme proto naši společnost

4K rozlišení pro práci

15.01.2016

Jistě už jste si všimnuli nástupu 4K televizorů a monitorů, displeje se čtyřnásobným Full HD rozlišení jsou již