Základní informace o společnosti Vahal

Společnost VAHAL byla založena v roce 1993. Od počátku své existence klade velký důraz na vysokou odbornou připravenost a kromě poskytování široké platformy produktů pokrývá rovněž servisní oblast hardware a software na vysoké úrovni. Tomu odpovídá i centrální umístění společnosti bez poboček zaměřených na plošný prodej.

Společnost VAHAL je připravena řešit potřeby klientů v široké škále od infrastruktury až po aplikace, včetně následné údržby a servisu. Hlavní obory činnosti jsou:

  • návrhy a realizací podnikových sítí LAN a WAN
  • připojení na internet včetně ochrany sítí, implementace routerů, firewallů a antispamové ochrany
  • vzdálené připojení do podnikových sítí
  • výroba a dodávky výpočetní techniky - serverů, pracovních stanic, diskových polí
  • integrace serverů a pracovních stanic do podnikového prostředí
  • virtualizace
  • zálohování

Společnost VAHAL je vysoce odborně připravena i pro oblast služeb – servisní zázemí serverového prostředí a kvalitní tým softwarové podpory udržuje tradičně dobrou pověst společnosti VAHAL v oblasti podpory zákazníkům.

Dlouholeté úsilí o kvalitu v oblasti výroby serverů a PC vyvrcholilo v roce 2000 získáním  statutu Intel Premier Provider. Tento statut společnost VAHAL získala jako druhá v České republice, v serverové dokonce jako první v České republice. V případě zájmu klienta jsme schopni poskytnout ŕovněž dodávky značek HP, IBM nebo Dell a od roku 2014 také kompletní serverové portfolio Cisco UCS.

Softwarová platforma je servisně i ve smyslu obchodním podporována zejména v oblasti produktů Microsoft. Společnost VAHAL je certifikovaným partnerem Microsoft s nejvyšší úrovní kompetence. VAHAL pokrývá oblast serverovou, část klientskou i infrastrukturní (bezpečnost, dálková správa, topologie).

V oblasti virtualizace jsme Enteprise Partnerem společnosti VMWare, jsme schopni nabídnout komplexní služby od vyhodnocení stávající síťové infrastruktury až po návrh a dodávku zcela nové architektury, virtualizaci existujících systémů zákazníka a komplexní zálohování virtualizované infrastruktury pomocí produktů Veeam.

Přesto naše působnost u této softwarové platformy nekončí,  jsme schopni pokrýt servis i služby v oblasti heterogenních sítí, naši odborníci jsou například certifikováni i společností Novell (firma zaměstnává Novell CNE a CNA), zajistit migrace mezi produkty a pečovat o moderní i starší IT prostředí.

Snahu o neustálé zvyšování kvality poskytované našim klientům a moderní metody řízení společnosti jsme na počátku roku 2006 stvrdili zavedením a používáním systému managementu jakosti, odpovídajícímu ČSN EN ISO 9001:2009 pro implementace infrastruktury informačních technologií a její servis. Certifikace byla provedena certifikační autoritou TÜV CZ.

Cílem naší práce je spokojenost klienta, jsme si vědomi faktu, že v tak složitém a dynamicky se vyvíjejícím oboru, jakým jsou informační technologie, je jedinou možností dosažení tohoto cíle stále se zvyšující odborná připravenost společnosti a kvalitní management.

Díky těmto vlastnostem byly technika a servis společnosti VAHAL přijaty jako odpovídající značkové řešení v řadě významných společností jak místních, tak i se zahraniční účastí nebo s plošnou působností v ČR.

Vyhledávání

Přihlaste se k odběru novinek:

Váš email:

více informací

Novinky

Seminář novinky 2014
 Dne 25.11.2014 se koná seminář o novinkách.... Číst dále »

Migrace Novell na Microsoft platformu
 Úspěšně jsme dokončili převod z Novell platformy na Microsoft ve Statutárním městě Přerově. Číst dále »

Cisco Advanced Unified Computing Technology Specialization
Za tímto nepříliš lákavým názvem stojí certifikace naší společnosti výrobcem síťových a serverových technologií Cisco. Dosažení statutu... Číst dále »

VEEAM GOLD PRO PARTNER
Společnost VAHAL získala pro rok 2014 nejvyšší stupeň partnerství se softwarovou jedničkou v oblasti zálohování a replikace virtuální infrastruktury... Číst dále »

Nová verze vSphere 5.5
Nová verze populární virtualizační platformy VMWare vSphere 5.5 přináší, jak se již stalo tradicí, opět celou řadu novinek jako je například Flash Read Cache. Zákazníci s platnou podporu (SnS) na ni mají automaticky nárok. Číst dále »

Základní desky Intel
Po přibližně 17 letech se společnost Intel rozhodla ukončit vývoj svých základních desek pro desktopové systémy... Číst dále »