Zálohování dat

Zjistili jsme, že při rozhovoru o zálohovacích scénářích pod pojmem záloha (anglicky backup), si 5 správců sítě představuje 5 různých věcí. Snadno tak na jednoduchou otázku "zálohujete?" dostaneme přímou odpověď "ano", na další otázky už ale tak jasné odpovědi většinou nepadnou.

  • Zálohujete pouze data nebo celé prostředí?
  • Zkoušeli jste, zda je vaše záloha konzistentní?
  • Jak rychle byste obnovili chod infrastruktury v případě totální havárie?
  • K jak starým datům jste schopni se vrátit u jednotlivých agend?

Otázek, o kterých si musíme při řešení zálohování (a především obnovy) povídat, je daleko více, a pokud má být vaše investice do zálohování rozumná, je napřed nutné umět si představit situace, před kterými se zálohami chcete chránit. Odpověď "ano" z prvního odstavce tohoto článku je stejná, jako odpověď "ano" na otázku "jste pojištěn?" Neřešíte-li druh a rozsah pojištění, trefí se problém do oblasti, kterou zrovna pokrytou nemáte.

Partnerství s VEEAM

Společnost VAHAL je významným partnerem společnosti VEEAM. Software této společnosti navždy změnil pohled na zálohování. V době, kdy ještě zdaleka nebyla virtualizace tak daleko, jak je tomu dnes, se VEEAM rozhodnul podporovat pouze virtuální infrastrukturu a nikoli servery fyzické. Bylo to správné rozhodnutí, díky kterému tento software získal značný náskok před konkurencí.

Implementovali jsme tento produkt od jednoduchých prostředí až po velké farmy se stovkami virtuálních serverů a všude plní svou funkci tak, jak klient potřebuje. V jediné záloze se spojuje síla možnosti obnovy celého virtuálního prostředí při fatálním problému s jemnou granularitou možnosti obnov souborů až po aplikační úroveň, po jednotlivé věty databáze nebo maily poštovního serveru. Unikátních vlastností, jako jsou například možnost téměř kontinuální replikace nebo akcelerace WAN zálohování, je velké množství a v každé nové verzi se objevují další.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Články

Open-E Jovian metrocluster

04.01.2018

Open-E JovianDSS, software pro ukládání dat založený na ZFS a Linux, který je určen především pro prostředí pro ukládání dat v podnikovém prostředí, má opět nové možnosti.  

Nová serverová platforma

02.01.2018

Společnost Intel ve třetím čtvrtletí 2017 uvedla na trh novou serverovou platformu Intel XEON Scalable. Dostupnost...

Automobily a mobilní technologie

07.03.2016

V poslední době se v autech objevily velké obrazovky pro tzv. infotainment, tedy kombinace zábavy i informací ...

VMWare jinak

07.03.2016

Od 1. dubna dochází k redukci edicí VMware. Oblíbené kity vSphere Essentials a Essentials Plus...