Dohledové centrum

S postupným rozvojem internetu se výrazně zjednodušovala správa klientů pomocí dálkové správy. Virtualizace tuto tendenci ještě posílila a dnes tak umíme dohledovat vzdáleně všechny aspekty provozu infrastruktury informačních technologií, které si lze představit. Poskytování servisních služeb je tak pohodlnější pro klienta, ale i pro nás, řada incidentů je řešitelná dálkově.

Prvním krokem na cestě k řešení problému je o něm vědět. Ano, váš server vám umí poslat zprávu, že je něco v nepořádku, například že latence disku pole je vyšší, než by měla. O pět minut později se situace uklidní a vy dostanete zprávu, že latence je již v pořádku. A za minutu přijde hlášení nové. A to vše podobně na dalších sto místech vaší infrastruktury. Pro stromy pak často přestane být vidět les, jak říká přísloví, a v záplavě "protivných" mailů se pak snadno ztratí informace, že se v serverové místnosti zvedla teplota kvůli nefungující klimatizaci.

Řešením je stavový dohled, který je schopen zobrazovat stavy veškerých dohledovaných komponent. Pokud je vše "zelené", hned víte, že je vše v pořádku, pokud ne, o problému hned víte. Firmy, s nimiž máme podepsány servisní smlouvy, jsou takto dohledovány centrálně námi.

Systém nám výrazně pomáhá v diagnostice potenciálního problému, servisní technik tedy v případě poruchy velmi rychle dohledá její příčinu. Platí to o síťových prvcích, záložních zdrojích, serverech a jejich komponentech, službách a částečně i o softwarových komponentách. Na dálkovém dohledu často vidíme prediktivní chyby, které vyústí v doporučení nebo varování, která mohou skutečnému problému předejít.

Důležitý je i globální pohled na věc. Pokud technik v jednom dni zaznamená více problémů u většího počtu klientů, ví, že jde spíše o problém software než hardware.

V rámci servisního vztahu službu dohledu provozujeme zdarma, placená je pouze implementace dohledového virtuálního serveru na místě klienta.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Související články

Články

Certifikáty Symantec

23.04.2018

Kvůli procesním chybám, kterých se v minulosti společnost Symantec dopustila při vydávání certifikátů, postupně prohlížeče tuto autoritu přestanou uznávat. 

Cisco Mobility Express

05.03.2018

Společnost Cisco před nedávnou dobou přišla se zajímavým rozšířením portfolia svých bezdrátových řešení s centralizovanou správou

Na tři roky? Nemáme.

26.02.2018

Konec vydávání tříletých doménových certifikátů od konce února 2018

Open-E Jovian metrocluster

04.01.2018

Open-E JovianDSS, software pro ukládání dat založený na ZFS a Linux, který je určen především pro prostředí pro ukládání dat v podnikovém prostředí, má opět nové možnosti.