Servis infrastruktury IT

Servis techniky neznamená pouze jednoduché dílenské opravy. Ty pro vás rádi uděláme, podstatou naší práce je ale dlouhodobý vztah, zakotvený v servisní smlouvě.

Potřebujete servisní smlouvu nebo nikoli? Technika funguje, tak k čemu? Nu - štěstí není strategie. Technika bude vždy pouze technikou, software může mít své mouchy, i svědomitý elektrikář se občas zapomene a to nehovoříme o tom, kvůli čemu platíte pojišťovnám... Prostě se může přihodit i to, co si nepřeje nikdo z nás. Technika si postaví hlavu, software se zaktualizuje k horšímu, elektrikáře už necháme být. Nic nefunguje. Zde je místo, kde se o potřebě servisní smlouvy rozhoduje. Pokud na technice až tak závislí nejste, máte jistotu, že se u vás relativně rychle stejně objevíme a začneme řešit. Potíž je ve slově začneme. Pokud totiž není dobře vymyšlena disaster strategie, sebelepší snaha narazí na objektivní potíže a čas narůstá. Opravit server bez toho, abychom na něj drželi náhradní díl skladem, znamená čekání. Snad máte zálohy, ale kdo ví, zda a co z nich obnovíte? Také nějakou dobu trvá, než se bez aktuální dokumentace zjistí, co kde a jak.

Pokud tedy i u vás platí to, co u většiny ostatních, tedy "i hodinu vydržíme bez mailu", je rozumné zvážit reálnou potřebu a možnosti a nadefinovat požadavky na dosažitelnost infrastruktury v čase. To má dva důsledky - definuje to potřebu určité úrovně hardwarové a softwarové výbavy a také to určuje míru potřeby garance servisního zásahu do určité doby. Na naší straně pak servisní zásobu a procesy, které zajistí rychlou orientaci, garanci naší dosažitelnosti a další aspekty, které SLA poskytuje. Vynaložené prostředky jsou trošku podobné výše zmiňovanému pojištění. Ani jedna strana si nepřeje, aby se musela smlouva použít, ale pokud už se něco stane, klient je rád, že ji má a dodavatel má všechny předpoklady pro účinný zásah.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Související články

Články

Open-E Jovian metrocluster

04.01.2018

Open-E JovianDSS, software pro ukládání dat založený na ZFS a Linux, který je určen především pro prostředí pro ukládání dat v podnikovém prostředí, má opět nové možnosti.  

Nová serverová platforma

02.01.2018

Společnost Intel ve třetím čtvrtletí 2017 uvedla na trh novou serverovou platformu Intel XEON Scalable. Dostupnost...

Automobily a mobilní technologie

07.03.2016

V poslední době se v autech objevily velké obrazovky pro tzv. infotainment, tedy kombinace zábavy i informací ...

VMWare jinak

07.03.2016

Od 1. dubna dochází k redukci edicí VMware. Oblíbené kity vSphere Essentials a Essentials Plus...