Zabezpečovací systémy

Elektronický zabezpečovací systém (EZS) je zařízení, které slouží k ochraně života, zdraví a majetku. Používá se na střežení všech typů objektů a prostorů. Od rozsáhlých komplexů objektů, nákupních center, výrobních hal, elektráren, až po zabezpečení rodinných domů, bytů, chalup, automobilů apod.

Centrem EZS je ústředna, která řídí a vyhodnocuje signály z nainstalovaných detektorů a dalších prvků a podle stavu systému vyhlašuje poplach. Systém EZS používá k ovládání klávesnice, karty, čipy nebo je možné systém ovládat dálkovým rádiovým ovládačem. K ovládání lze použít i mobilní telefon. Pro ochranu venkovních i vnitřních prostor lze použít pasivní infračervený detektor pohybu (PIR detektor), který je schopen na základě analýzy teploty rozeznat pohyb člověka v místnosti, infrazávory, mikrovlnné detektory nebo detektory tříštění skla. Ty například vyhlásí poplach při detekci akustického tlaku a následného charakteristického zvuku při tříštění skla. Mimo tyto detektory je možné i použít detektory reagující a upozorňující na přítomnost vodní hladiny, vznik požáru, uniku plynu a jiných látek.

Jestliže dojde k vyhlášení poplachu, ústředna může spustit sirénu. Ta může být umístěna uvnitř i vně objektu s cílem odradit pachatele a přilákat pozornost. Dále je možné, aby systém posílal majiteli SMS zprávy, nebo mu zavolal a hlasem mu přehrál přednastavené zprávy. Systémy je možné také napojit na pult centrální ochrany.

Naše společnost je certifikována u několika významných výrobců a dovozců zabezpečovací techniky:

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Články

VMWare Enterprise Partner

04.12.2018

S potěšením oznamujeme, že RNDr. Vladimír Lízal obnovil certifikaci VCP (VMware Certified Professional)

Končící podpora VMWare 5.5

20.06.2018

Společnost VMWare oznámila, že 19. září 2018 končí podpora virtualizačnho balíku vSphere 5.5. Zákazníci, kteří mají zaplacenou podporu, mohou upgradovat na vyšší verzi, a to buď 6.0, nebo 6.7.

Technologie Intel Optane

04.06.2018

Tradičně ve výpočetní technice používáme celou řadu technologií pro uložení dat. Tyto technologie se liší rychlostí, cenou a faktem, zda data udrží i bez napájení nebo ne. Asi nejrychlejší...

Certifikáty Symantec

23.04.2018

Kvůli procesním chybám, kterých se v minulosti společnost Symantec dopustila při vydávání certifikátů, postupně prohlížeče tuto autoritu přestanou uznávat.