Zabezpečovací systémy

Elektronický zabezpečovací systém (EZS) je zařízení, které slouží k ochraně života, zdraví a majetku. Používá se na střežení všech typů objektů a prostorů. Od rozsáhlých komplexů objektů, nákupních center, výrobních hal, elektráren, až po zabezpečení rodinných domů, bytů, chalup, automobilů apod.

Centrem EZS je ústředna, která řídí a vyhodnocuje signály z nainstalovaných detektorů a dalších prvků a podle stavu systému vyhlašuje poplach. Systém EZS používá k ovládání klávesnice, karty, čipy nebo je možné systém ovládat dálkovým rádiovým ovládačem. K ovládání lze použít i mobilní telefon. Pro ochranu venkovních i vnitřních prostor lze použít pasivní infračervený detektor pohybu (PIR detektor), který je schopen na základě analýzy teploty rozeznat pohyb člověka v místnosti, infrazávory, mikrovlnné detektory nebo detektory tříštění skla. Ty například vyhlásí poplach při detekci akustického tlaku a následného charakteristického zvuku při tříštění skla. Mimo tyto detektory je možné i použít detektory reagující a upozorňující na přítomnost vodní hladiny, vznik požáru, uniku plynu a jiných látek.

Jestliže dojde k vyhlášení poplachu, ústředna může spustit sirénu. Ta může být umístěna uvnitř i vně objektu s cílem odradit pachatele a přilákat pozornost. Dále je možné, aby systém posílal majiteli SMS zprávy, nebo mu zavolal a hlasem mu přehrál přednastavené zprávy. Systémy je možné také napojit na pult centrální ochrany.

Naše společnost je certifikována u několika významných výrobců a dovozců zabezpečovací techniky:

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Články

Čas běží rychleji

18.05.2022

Je to vidět jistě i na frekvenci vydávání novinek na tomto webu. Při zamyšlení nad tímto tématem jsme si s kolegy všimli, že se blíží třicáté výročí našeho společného působení na IT trhu. Začínali jsme ...  

Kapka naděje

24.01.2019

Jsme rádi, že jsme v rámci projektu "O Kapku lepší Vánoce" mohli přispět   

Nakivo

24.01.2019

Tento nenápadný výrobce zálohovacího software v roce 2018 získal cenu Gold Award na Best of VMworld 2018. Proč?

Končící podpora Windows 7

17.01.2019

Dne 14.1.2020 definitivně skončí podpora operačního systému Windows 7. Co to pro vás bude znamenat?