Sítě a zabezpečení

Počítačová síť v malé kanceláři není žádná věda. Jakmile se začneme bavit o větším podniku, začne to být složitější. Páteřní linky na fyzické úrovni jsou realizovány optikou pro její odolnost proti rušení, schopnost přenosu prakticky libovolné šířky datového pásma na libovolnou vzdálenost. Metalické rozvody ji doplňují pro jednoduchost instalace a nenáročnost investic. Bezdrátové sítě jsou stále populárnější téma. Na vyšších vrstvách se ale začínají objevovat další termíny, jako je SAN (storage area network), NAS (network attached storage), protokoly jako je iSCSI, FC a FCoE, pojmy jako jsou routery, bridge a firewally. Řešíme zabezpečení přístupu, obsahovou kontrolu, redundance a balancování linek.

Společnost VAHAL se návrhy topologie sítě a jejího zabezpečení zabývá již více než 20 let. Náš realizační tým je schopen navrhnout a realizovat rozsáhlou infrastrukturu od optických páteří až po zabezpečení na vyšších vrstvách vlastními silami. Síťové oddělení má k dispozici svářečku optiky, diagnostické přístroje, kabelážní infrastrukturu předáváme včetně měřicích protokolů. Jsme certifikovaným partnerem společnosti Cisco, která pokrývá trh síťových prvků od řešení pro malé firmy (SMB) až po nejpokrokovější technologie. Implementovali jsme desítky bezdrátových řešení, kontrolerová WiFi prostředí včetně zabezpečení. Jako distributor americké firmy Untangle a preferovaný partner společnosti Kerio pomáháme vytvářet bezpečná oddělení sítě od hrozeb internetu.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Související články

Články

VMWare Enterprise Partner

04.12.2018

S potěšením oznamujeme, že RNDr. Vladimír Lízal obnovil certifikaci VCP (VMware Certified Professional)

Končící podpora VMWare 5.5

20.06.2018

Společnost VMWare oznámila, že 19. září 2018 končí podpora virtualizačnho balíku vSphere 5.5. Zákazníci, kteří mají zaplacenou podporu, mohou upgradovat na vyšší verzi, a to buď 6.0, nebo 6.7.

Technologie Intel Optane

04.06.2018

Tradičně ve výpočetní technice používáme celou řadu technologií pro uložení dat. Tyto technologie se liší rychlostí, cenou a faktem, zda data udrží i bez napájení nebo ne. Asi nejrychlejší...

Certifikáty Symantec

23.04.2018

Kvůli procesním chybám, kterých se v minulosti společnost Symantec dopustila při vydávání certifikátů, postupně prohlížeče tuto autoritu přestanou uznávat.