Sítě a zabezpečení

Počítačová síť v malé kanceláři není žádná věda. Jakmile se začneme bavit o větším podniku, začne to být složitější. Páteřní linky na fyzické úrovni jsou realizovány optikou pro její odolnost proti rušení, schopnost přenosu prakticky libovolné šířky datového pásma na libovolnou vzdálenost. Metalické rozvody ji doplňují pro jednoduchost instalace a nenáročnost investic. Bezdrátové sítě jsou stále populárnější téma. Na vyšších vrstvách se ale začínají objevovat další termíny, jako je SAN (storage area network), NAS (network attached storage), protokoly jako je iSCSI, FC a FCoE, pojmy jako jsou routery, bridge a firewally. Řešíme zabezpečení přístupu, obsahovou kontrolu, redundance a balancování linek.

Společnost VAHAL se návrhy topologie sítě a jejího zabezpečení zabývá již více než 20 let. Náš realizační tým je schopen navrhnout a realizovat rozsáhlou infrastrukturu od optických páteří až po zabezpečení na vyšších vrstvách vlastními silami. Síťové oddělení má k dispozici svářečku optiky, diagnostické přístroje, kabelážní infrastrukturu předáváme včetně měřicích protokolů. Jsme certifikovaným partnerem společnosti Cisco, která pokrývá trh síťových prvků od řešení pro malé firmy (SMB) až po nejpokrokovější technologie. Implementovali jsme desítky bezdrátových řešení, kontrolerová WiFi prostředí včetně zabezpečení. Jako distributor americké firmy Untangle a preferovaný partner společnosti Kerio pomáháme vytvářet bezpečná oddělení sítě od hrozeb internetu.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Související články

Články

ESET Platinum Partner

13.01.2023

Na počátku roku 2023 se nám podařilo získat certifikaci ESET Platinum Partner. 

Čas běží rychleji

18.05.2022

Je to vidět jistě i na frekvenci vydávání novinek na tomto webu. Při zamyšlení nad tímto tématem jsme si s kolegy všimli, že se blíží třicáté výročí našeho společného působení na IT trhu. Začínali jsme ...  

Kapka naděje

24.01.2019

Jsme rádi, že jsme v rámci projektu "O Kapku lepší Vánoce" mohli přispět   

Nakivo

24.01.2019

Tento nenápadný výrobce zálohovacího software v roce 2018 získal cenu Gold Award na Best of VMworld 2018. Proč?