Kabelové rozvody

Nedílnou součástí moderních budov a areálů jsou datové kabelové rozvody. Tyto rozvody primárně zajišťují vzájemnou komunikaci mezi počítači, ale navíc mohou sloužit k propojení např. telefonů, kamer, přístupových, zabezpečovacích, měřících nebo regulačních systémů.

Základ moderních rozvodů tvoří metalické UTP nebo STP rozvody. Ty zajišťují propojení koncových připojovacích bodů s centrálním rozvaděčem, kde se obvykle umísťují aktivní prvky. Tyto rozvody (někdy nazývané horizontální rozvody) se zhotovují v různém provedení, které se liší výkonností a odolností proti vnějším vlivům. Technické minimum v současnosti tvoří UTP rozvody Cat5e, které zajišťují datové přenosy do 1Gbps. V případě požadavků na vyšší výkonnost přicházejí ke slovu rozvody Cat6A popřípadě Cat7A, které si poradí i s rychlostmi 10Gbps.

K propojení rozvaděčů se používají optické rozvody. Ty zajistí vysokou datovou propustnost, velký dosah (až desítky kilometrů) a galvanické oddělení jednotlivých částí sítě. Na rozdíl od metalických rozvodů mohou být nasazeny i v případě venkovních instalací.

Naše společnost má dlouhodobé zkušenosti s návrhy, realizací i správou kabelových rozvodů. V rámci projektové přípravy jsme schopni navrhnout optimální technologii a dimenzování rozvodů. Při vlastní realizaci používáme komponenty renomovaných výrobců (např. RIT, KELine, Solarix, Panduit), součástí každé instalace je pochopitelně certifikační měření (vlastníme měřicí přístroje značky Fluke). V případě optických rozvodů zajišťujeme veškeré operace (sváření, měření) pomocí vlastní techniky. To nám umožňuje okamžité řešení případných problémů u zákazníka.

Jelikož jsou součástí instalací prostupy, je naše společnost certifikována i na instalace protipožárních ucpávek.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Související články

Články

VMWare Enterprise Partner

04.12.2018

S potěšením oznamujeme, že RNDr. Vladimír Lízal obnovil certifikaci VCP (VMware Certified Professional)

Končící podpora VMWare 5.5

20.06.2018

Společnost VMWare oznámila, že 19. září 2018 končí podpora virtualizačnho balíku vSphere 5.5. Zákazníci, kteří mají zaplacenou podporu, mohou upgradovat na vyšší verzi, a to buď 6.0, nebo 6.7.

Technologie Intel Optane

04.06.2018

Tradičně ve výpočetní technice používáme celou řadu technologií pro uložení dat. Tyto technologie se liší rychlostí, cenou a faktem, zda data udrží i bez napájení nebo ne. Asi nejrychlejší...

Certifikáty Symantec

23.04.2018

Kvůli procesním chybám, kterých se v minulosti společnost Symantec dopustila při vydávání certifikátů, postupně prohlížeče tuto autoritu přestanou uznávat.