Kabelové rozvody

Nedílnou součástí moderních budov a areálů jsou datové kabelové rozvody. Tyto rozvody primárně zajišťují vzájemnou komunikaci mezi počítači, ale navíc mohou sloužit k propojení např. telefonů, kamer, přístupových, zabezpečovacích, měřících nebo regulačních systémů.

Základ moderních rozvodů tvoří metalické UTP nebo STP rozvody. Ty zajišťují propojení koncových připojovacích bodů s centrálním rozvaděčem, kde se obvykle umísťují aktivní prvky. Tyto rozvody (někdy nazývané horizontální rozvody) se zhotovují v různém provedení, které se liší výkonností a odolností proti vnějším vlivům. Technické minimum v současnosti tvoří UTP rozvody Cat5e, které zajišťují datové přenosy do 1Gbps. V případě požadavků na vyšší výkonnost přicházejí ke slovu rozvody Cat6A popřípadě Cat7A, které si poradí i s rychlostmi 10Gbps.

K propojení rozvaděčů se používají optické rozvody. Ty zajistí vysokou datovou propustnost, velký dosah (až desítky kilometrů) a galvanické oddělení jednotlivých částí sítě. Na rozdíl od metalických rozvodů mohou být nasazeny i v případě venkovních instalací.

Naše společnost má dlouhodobé zkušenosti s návrhy, realizací i správou kabelových rozvodů. V rámci projektové přípravy jsme schopni navrhnout optimální technologii a dimenzování rozvodů. Při vlastní realizaci používáme komponenty renomovaných výrobců (např. RIT, KELine, Solarix, Panduit), součástí každé instalace je pochopitelně certifikační měření (vlastníme měřicí přístroje značky Fluke). V případě optických rozvodů zajišťujeme veškeré operace (sváření, měření) pomocí vlastní techniky. To nám umožňuje okamžité řešení případných problémů u zákazníka.

Jelikož jsou součástí instalací prostupy, je naše společnost certifikována i na instalace protipožárních ucpávek.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Související články

Články

ESET Platinum Partner

13.01.2023

Na počátku roku 2023 se nám podařilo získat certifikaci ESET Platinum Partner. 

Čas běží rychleji

18.05.2022

Je to vidět jistě i na frekvenci vydávání novinek na tomto webu. Při zamyšlení nad tímto tématem jsme si s kolegy všimli, že se blíží třicáté výročí našeho společného působení na IT trhu. Začínali jsme ...  

Kapka naděje

24.01.2019

Jsme rádi, že jsme v rámci projektu "O Kapku lepší Vánoce" mohli přispět   

Nakivo

24.01.2019

Tento nenápadný výrobce zálohovacího software v roce 2018 získal cenu Gold Award na Best of VMworld 2018. Proč?