Kabelové rozvody

Nedílnou součástí moderních budov a areálů jsou datové kabelové rozvody. Tyto rozvody primárně zajišťují vzájemnou komunikaci mezi počítači, ale navíc mohou sloužit k propojení např. telefonů, kamer, přístupových, zabezpečovacích, měřících nebo regulačních systémů.

Základ moderních rozvodů tvoří metalické UTP nebo STP rozvody. Ty zajišťují propojení koncových připojovacích bodů s centrálním rozvaděčem, kde se obvykle umísťují aktivní prvky. Tyto rozvody (někdy nazývané horizontální rozvody) se zhotovují v různém provedení, které se liší výkonností a odolností proti vnějším vlivům. Technické minimum v současnosti tvoří UTP rozvody Cat5e, které zajišťují datové přenosy do 1Gbps. V případě požadavků na vyšší výkonnost přicházejí ke slovu rozvody Cat6A popřípadě Cat7A, které si poradí i s rychlostmi 10Gbps.

K propojení rozvaděčů se používají optické rozvody. Ty zajistí vysokou datovou propustnost, velký dosah (až desítky kilometrů) a galvanické oddělení jednotlivých částí sítě. Na rozdíl od metalických rozvodů mohou být nasazeny i v případě venkovních instalací.

Naše společnost má dlouhodobé zkušenosti s návrhy, realizací i správou kabelových rozvodů. V rámci projektové přípravy jsme schopni navrhnout optimální technologii a dimenzování rozvodů. Při vlastní realizaci používáme komponenty renomovaných výrobců (např. RIT, KELine, Solarix, Panduit), součástí každé instalace je pochopitelně certifikační měření (vlastníme měřicí přístroje značky Fluke). V případě optických rozvodů zajišťujeme veškeré operace (sváření, měření) pomocí vlastní techniky. To nám umožňuje okamžité řešení případných problémů u zákazníka.

Jelikož jsou součástí instalací prostupy, je naše společnost certifikována i na instalace protipožárních ucpávek.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Související články

Články

Čas běží rychleji

18.05.2022

Je to vidět jistě i na frekvenci vydávání novinek na tomto webu. Při zamyšlení nad tímto tématem jsme si s kolegy všimli, že se blíží třicáté výročí našeho společného působení na IT trhu. Začínali jsme ...  

Kapka naděje

24.01.2019

Jsme rádi, že jsme v rámci projektu "O Kapku lepší Vánoce" mohli přispět   

Nakivo

24.01.2019

Tento nenápadný výrobce zálohovacího software v roce 2018 získal cenu Gold Award na Best of VMworld 2018. Proč?

Končící podpora Windows 7

17.01.2019

Dne 14.1.2020 definitivně skončí podpora operačního systému Windows 7. Co to pro vás bude znamenat?