Audity infrastruktury IT

Vaše prostředí běží, firma se rozrůstá, přidávají se služby a další virtuální servery. Od určitého okamžiku začne být jasné, že se stávající technikou a její implementací už to dále nepůjde. Navrhnout řešení je snadné. Ale řešení, které by mělo smysl a zajistilo optimální investici, to už je větší problém. Bez znalosti procesů, které ve vaší infrastruktuře probíhají, není možné odpovědně navrhnout ani úroveň potřebného výkonu datového centra, ani jeho potřebnou dosažitelnost, ani disaster strategie. Znalost prostředí před návrhem je zásadní pro úspěch nové implementace. Dalším momentem, kdy je analýza stávajícího řešení potřeba, jsou optimalizace stávající infrastruktury a analýza úzkých míst.

Analýzu vám můžeme provést v rámci našeho vlastního návrhu infrastruktury nebo i jako nezávislá společnost pro interní potřeby nebo potřeby výběrového řízení. Provádíme ji bez vlivu na chod infrastruktury, využitím nástrojů, které pouze sbírají data o provozu sítě, jak je například VMware Health Check, VEEAM One monitoring, Netflow a podobně. Zahrnuje obvykle oblast serverů, virtualizace, topologie sítě, bezpečnosti síťového prostředí, oblast operačních systémů, politik a procesů společnosti.

Výstupem z auditu je závěrečná zpráva, která shrnuje výstupy z diagnostických nástrojů do srozumitelné řeči, shrnuje úroveň bezpečnosti provozu IT ve společnosti a dává návrhy k optimalizaci prostředků a topologie infrastruktury.

Investice do všech analýz, které jsme kdy prováděli, se vždy našim klientům několikanásobně vrátily.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Články

ESET Platinum Partner

13.01.2023

Na počátku roku 2023 se nám podařilo získat certifikaci ESET Platinum Partner. 

Čas běží rychleji

18.05.2022

Je to vidět jistě i na frekvenci vydávání novinek na tomto webu. Při zamyšlení nad tímto tématem jsme si s kolegy všimli, že se blíží třicáté výročí našeho společného působení na IT trhu. Začínali jsme ...  

Kapka naděje

24.01.2019

Jsme rádi, že jsme v rámci projektu "O Kapku lepší Vánoce" mohli přispět   

Nakivo

24.01.2019

Tento nenápadný výrobce zálohovacího software v roce 2018 získal cenu Gold Award na Best of VMworld 2018. Proč?