VMWare jinak

Štítky: Verze VMWare

07. 03. 2016

Od 1. dubna dochází k redukci edicí VMware. Oblíbené kity vSphere Essentials a Essentials Plus zůstávají, u vyšších edic však zanikne edice Enterprise a zůstanou tak pouze Standard a Enterprise Plus. S tím souvisí možnosti upgradu, kdy pro upgrade z Enterprise na Enterprise+ platí po omezenou dobu 50% sleva. Zákazníci, kteří si nepřejí upgradovat, mohou u předplatného podpory (Service and Support – SnS) zůstat u dosavadních edicí. Zajímavou novinkou je rovněž to, že zvýhodněné tzv. Acceleration Kity budou nyní i v akademické verzi.

Nově zavedený licenční model je Remote Branch Office pro pobočky (ale lze jej samozřejmě použít i v centrále). Je licencován nikoliv na fyzické procesory v serverech, ale na virtuální stroje, kde je limit 25 virtuálních strojů, přičemž počet fyzických hostitelů není omezen. Je tak možno mít např. 5 fyzických serverů po 5 virtuálních strojích. Licence neobsahuje vCenter Server, mimo ten (pokud jej např. zákazník již má) však tato volba může být zajímavá, protože jsou zde k dispozici pokročilé funkce z vyšších edic jako distribuovaný virtuální switch Storage vMotion nebo Content Libraries.

Od 1. 4. rovněž dochází k nárůstu cen, vSphere o cca 6 %, Horizon cca 13 %.
 

« všechny články

Články

ESET Platinum Partner

13.01.2023

Na počátku roku 2023 se nám podařilo získat certifikaci ESET Platinum Partner. 

Čas běží rychleji

18.05.2022

Je to vidět jistě i na frekvenci vydávání novinek na tomto webu. Při zamyšlení nad tímto tématem jsme si s kolegy všimli, že se blíží třicáté výročí našeho společného působení na IT trhu. Začínali jsme ...  

Kapka naděje

24.01.2019

Jsme rádi, že jsme v rámci projektu "O Kapku lepší Vánoce" mohli přispět   

Nakivo

24.01.2019

Tento nenápadný výrobce zálohovacího software v roce 2018 získal cenu Gold Award na Best of VMworld 2018. Proč?