4K rozlišení pro práci

15. 01. 2016

Jistě už jste si všimnuli nástupu 4K televizorů a monitorů, displeje se čtyřnásobným Full HD rozlišení jsou již k dispozici za rozumnou cenu.

Otázkou je: Má taková investice význam? Odpověď je relativně jednoduchá. Zatímco u televize potřebujete k využití jejího rozlišení obsah, který takové rozlišení poskytuje, u počítačového monitoru je vše jinak. U televize tak bude nutno uvažovat o satelitním příjímači 4K, blue-ray přehrávači 4K a filmech 4K. U počítače si ale užijete už dnes. Tedy pokud pracujete s moderním hardware s grafickým čipem, který vysoké rozlišení podporuje.

Místo, kde 4K rozlišení asi smysl nemá, jsou malé displeje, ale už na dnešních 24" a větších obrazovkách rozdíl zaznamenáte. Na druhé straně nechceme vyvolat dojem, že koupí 4K monitoru si někdo zahraje moderní hru v 4K detailech. Výkony dnešních grafických karet totiž na tuhle práci ještě moc nestačí a tak ani drahý konec řady grafických adaptérů dneška lačnost po výkonu neuspokojí. Naštěstí existuje možnost spojit několik grafických karet dohromady například standardem SLI. 

Výhodu ale zaznamenáte i při běžné práci. Monitory sledujeme z relativně malé vzdálenosti, takže Full HD už nemusí stačit. Dlužno dodat, že Windows 10 mají asi nejlepší podporu pro úpravu prostředí, pokud standardně nastavená velikost ikon, fontů a popisků je už příliš malá.

« všechny články

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Články

ESET Platinum Partner

13.01.2023

Na počátku roku 2023 se nám podařilo získat certifikaci ESET Platinum Partner. 

Čas běží rychleji

18.05.2022

Je to vidět jistě i na frekvenci vydávání novinek na tomto webu. Při zamyšlení nad tímto tématem jsme si s kolegy všimli, že se blíží třicáté výročí našeho společného působení na IT trhu. Začínali jsme ...  

Kapka naděje

24.01.2019

Jsme rádi, že jsme v rámci projektu "O Kapku lepší Vánoce" mohli přispět   

Nakivo

24.01.2019

Tento nenápadný výrobce zálohovacího software v roce 2018 získal cenu Gold Award na Best of VMworld 2018. Proč?