Windows 10 jsou zde

Štítky: Windows 10 Verze

14. 08. 2015

Dlouho očekávaný operační systém je zde. Jaké jsou první dojmy? Inu - smíšené. Pokud bychom odhlédli od všeho ostatního, je nutno uznat, že se událo hodně pozitivního a přestože se i v oblasti ergonomie ustavily opět dva tábory (láska a nenávist), máme pocit ucelenějšího přístupu a citelné snahy o přizpůsobení se potřebám uživatele. Zřejmě si musíme zvyknout na to, že Microsoft přináší s novými operačními systémy i emoce.

Z úhlu pohledu instalace pomocí upgrade už řada lidí narazila - přestože systém nahlásí, že je na přechod na Windows 10 bezproblémově připraven, po upgrade se stal počítač nestabilním. Toto chování může mít vztah k funkcím programů třetích stran, takže nikdy úplně nevíte, jak upgrade dopadne. Přítomnost antivirů, defendrů a dalších systémových utilit může proces upgrade nehezky zkomplikovat. Rozumným postupem je svěřit tuto operaci odborné firmě. 

Na internetu se objevilo poměrně hodně informací o tom, co všechno Windows 10 o vás a vaší činnost sbírají a posílají na spousty serverů k dalšímu využití. Pokud používáte mobilní techniku s Androidem, jste už možná na ztrátu soukromí zvyklí, ale rozsah, kterým se do téhož pouští Microsoft, není úplně obvyklý.  V domácím prostředí je to jistě menší problém než u podnikové agendy. Pravdivost informací, které na internetu kolují, prověří ale až čas.

Jako s každým novým produktem tedy nabádáme k ostražitosti. Úsměvně pak působí výroky ruského politika, citované například na technetu serveru idnes. Oficiální vyjádření společnosti Microsoft ve věci soukromí ovšem stojí za přečtení.

 

« všechny články

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.