Cloudová řešení

Nástup cloudových řešení měl velmi rychle změnit pojetí informačních technologií. Důvodů, proč změny nejsou tak rapidní, jak by se dalo očekávat je několik

  • cloudové řešení nemusí být nutně ekonomičtější, jak by se na první pohled zdálo
  • svou roli hraje konzervatismus a nedůvěra ve svěření zásadních dat cizímu subjektu, obava ze zneužití dat
  • právní překážky
  • v určitých oblastech i ne zcela uspokojivá konektivita internetu
  • kyberzločin

Přesto existují místa, kde využití nabídky cloudových poskytovatelů mohou mít dobrý důvod. Jako příklad uveďme společnost, která potřebuje pro svou součinnost robustní groupware typu Microsoft Exchange a přitom nevyužívá žádných dalších služeb a aplikací. Zbudování on-premise datového centra, jeho správa a dohled jen za účelem provozu Exchange serveru by nebyla ekonomická a charakter této služby přímo nabádá k využití služeb některého s cloudových poskytovatelů. Záleží pak už pouze na konkrétním požadavku, zda se rozhodnete pro řešení Microsoft, Kerio Saas nebo jiné. Jsme připraveni jednotlivé požadavky řešit, sami pro vás provozujeme Kerio Connect formou služby, tedy SaaS - bezpečné řešení mailu, kalendáře včetně ochrany před spamem a virovým nebezpečím, vše provázáno s mobilním přístupem Activesync.

Dalších příkladů cloudových služeb, které pro vás mohou mít smysl je celá řada - od společného úložiště pro méně zásadní data až po kancelářský software, který pro jednodušší prostředí není problém nasadit bez vlastního provozovaného datacentra až po aplikační služby.

Stejně tak existují scénáře, ve kterých i masivnější nasazení cloudových služeb může hrát svou pozitivní roli. Pokud jsou například pro společnost určující okamžité provozní náklady, dynamicky se zvětšuje nebo zmenšuje, může být proměnná perpetuální platba výhodnější než přímá investice. Vše záleží také na plánované periodě obnovy software, je proto lepší probrat model infrastruktury s odborníky.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Články

VMWare Enterprise Partner

04.12.2018

S potěšením oznamujeme, že RNDr. Vladimír Lízal obnovil certifikaci VCP (VMware Certified Professional)

Končící podpora VMWare 5.5

20.06.2018

Společnost VMWare oznámila, že 19. září 2018 končí podpora virtualizačnho balíku vSphere 5.5. Zákazníci, kteří mají zaplacenou podporu, mohou upgradovat na vyšší verzi, a to buď 6.0, nebo 6.7.

Technologie Intel Optane

04.06.2018

Tradičně ve výpočetní technice používáme celou řadu technologií pro uložení dat. Tyto technologie se liší rychlostí, cenou a faktem, zda data udrží i bez napájení nebo ne. Asi nejrychlejší...

Certifikáty Symantec

23.04.2018

Kvůli procesním chybám, kterých se v minulosti společnost Symantec dopustila při vydávání certifikátů, postupně prohlížeče tuto autoritu přestanou uznávat.