Zálohování dat

Zjistili jsme, že při rozhovoru o zálohovacích scénářích pod pojmem záloha (anglicky backup), si 5 správců sítě představuje 5 různých věcí. Snadno tak na jednoduchou otázku "zálohujete?" dostaneme přímou odpověď "ano", na další otázky už ale tak jasné odpovědi většinou nepadnou.

  • Zálohujete pouze data nebo celé prostředí?
  • Zkoušeli jste, zda je vaše záloha konzistentní?
  • Jak rychle byste obnovili chod infrastruktury v případě totální havárie?
  • K jak starým datům jste schopni se vrátit u jednotlivých agend?

Otázek, o kterých si musíme při řešení zálohování (a především obnovy) povídat, je daleko více, a pokud má být vaše investice do zálohování rozumná, je napřed nutné umět si představit situace, před kterými se zálohami chcete chránit. Odpověď "ano" z prvního odstavce tohoto článku je stejná, jako odpověď "ano" na otázku "jste pojištěn?" Neřešíte-li druh a rozsah pojištění, trefí se problém do oblasti, kterou zrovna pokrytou nemáte.

Partnerství s VEEAM

Společnost VAHAL je významným partnerem společnosti VEEAM. Software této společnosti navždy změnil pohled na zálohování. V době, kdy ještě zdaleka nebyla virtualizace tak daleko, jak je tomu dnes, se VEEAM rozhodnul podporovat pouze virtuální infrastrukturu a nikoli servery fyzické. Bylo to správné rozhodnutí, díky kterému tento software získal značný náskok před konkurencí.

Implementovali jsme tento produkt od jednoduchých prostředí až po velké farmy se stovkami virtuálních serverů a všude plní svou funkci tak, jak klient potřebuje. V jediné záloze se spojuje síla možnosti obnovy celého virtuálního prostředí při fatálním problému s jemnou granularitou možnosti obnov souborů až po aplikační úroveň, po jednotlivé věty databáze nebo maily poštovního serveru. Unikátních vlastností, jako jsou například možnost téměř kontinuální replikace nebo akcelerace WAN zálohování, je velké množství a v každé nové verzi se objevují další.

Pro menší implementace používáme software NAKIVO, které je svou funkcionalitou v mnoha ohledech podobné.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Články

ESET Platinum Partner

13.01.2023

Na počátku roku 2023 se nám podařilo získat certifikaci ESET Platinum Partner. 

Čas běží rychleji

18.05.2022

Je to vidět jistě i na frekvenci vydávání novinek na tomto webu. Při zamyšlení nad tímto tématem jsme si s kolegy všimli, že se blíží třicáté výročí našeho společného působení na IT trhu. Začínali jsme ...  

Kapka naděje

24.01.2019

Jsme rádi, že jsme v rámci projektu "O Kapku lepší Vánoce" mohli přispět   

Nakivo

24.01.2019

Tento nenápadný výrobce zálohovacího software v roce 2018 získal cenu Gold Award na Best of VMworld 2018. Proč?