Virtualizace

Partnerství s VMWare

Společnost VAHAL zařadila produkty pro virtualizaci infrastruktury do testovací fáze již v roce 2006, v roce 2008 pak došlo k prvním implementacím. Dnes za sebou má stovky úspěšných implementací, těžíme především z partnerství s VMWare, světovou jedničkou v dané oblasti. Enterprise úroveň partnerství umožňuje naší společnosti návrhy a realizace složitých infrastruktur, diagnostiku již běžících prostředí vSphere i jejich správu.

Virtualizace serverů

Virtualizace serverů je zcela určujícím trendem ve vývoji informačních technologií posledních let. Osvobodila IT od závislosti na konkrétním hardware, umožnila dříve nepředstavitelné využití výkonu techniky a tím její konsolidaci, snížení nákladů na její provoz. Zásadní vliv má na možnosti zálohování, servisu a správy, umožnila nástup cloudových řešení.

Řešení VMWare nezastaví jakákoli velikost infrastruktury, je implementováno v největších světových korporacích. Dnes již až na výjimky neexistuje prostředí, které by pro virtualizaci nebylo vhodné. Pro velká prostředí jsou určeny licence Standard, Enterprise a Enterprise Plus, případně balíky obohacené o managementovou část.

Verze Essentials a Essentials plus virtualizačního software společnosti VMWare nezapomíná na menší podniky, kde nabízí vysokou funkcionalitu za minimální pořizovací cenu s omezením do tří fyzických hostů. Uvědomíme-li si, že vysoká efektivita konsolidace i u tří fyzických serverů umožní bezpečný provoz desítek virtuálních serverů, je jasné, že okruh klientů, které toto nenáročné řešení uspokojí, je větší, než by se zdálo.

Máme za sebou desítky projektů, při kterých jsme klienta doslova vysvobozovali ze zajetí vazby starý hardware - starý operační systém - staré aplikace pomocí virtualizace migrací na moderní hardware se zachováním původní funkcionality systému a jejím zakonzervováním. U dalších klientů jsme dosáhli i řádové úspory v provozních výdajích konsolidací serverů. V jiných případech virtualizace umožnila dosáhnout vysoké dostupnosti infrastruktury IT za zlomek ceny, než by tomu bylo u fyzického prostředí. 

Virtualizace desktopu

Nesmíme opomenout ani oblast virtualizace desktopu. Máme za sebou projektu s velikostí od jednoduchého principu virtualizace jednoho stroje pro možnost použití více operačních systémů až po skutečnou virtualizaci desítek a stovek koncových klientů v datacentru pomocí VMWare Horizon View, která umožňuje přístup k vlastnímu stroji odkudkoli a na jakémkoli zařízení.

Celá tato struktura může být jednotně spravována, dohledována a zálohována a je tak připravena plnit nejen dnešní potřeby uživatelů, ale při správném nasazení je také velmi jednoduše rozšiřovatelná.

V tomto formuláři se na nás můžete obrátit s libovolným dotazem k tématu této stránky.


S Vašimi osobními údaji pracujeme dle našich zásad zpracování osobních údajů.

Odpověď očekávejte do 24 hodin.

Články

ESET Platinum Partner

13.01.2023

Na počátku roku 2023 se nám podařilo získat certifikaci ESET Platinum Partner. 

Čas běží rychleji

18.05.2022

Je to vidět jistě i na frekvenci vydávání novinek na tomto webu. Při zamyšlení nad tímto tématem jsme si s kolegy všimli, že se blíží třicáté výročí našeho společného působení na IT trhu. Začínali jsme ...  

Kapka naděje

24.01.2019

Jsme rádi, že jsme v rámci projektu "O Kapku lepší Vánoce" mohli přispět   

Nakivo

24.01.2019

Tento nenápadný výrobce zálohovacího software v roce 2018 získal cenu Gold Award na Best of VMworld 2018. Proč?